Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Nezaradené

Africký mor ošípaných – opatrenia !!!

Oznam pre chovateľov ošípaných v obci Dlhé Stráže:

V súvislosti s výskytom AMO u diviakov v regióne RVPS Poprad (KÚ: Hranovnica, Spišská Teplica, Švábovce, Hôrka, Nová Lesná, Šuňava, Lučivná, Mlynica, Veľký Slavkov, Brutovce) a zaradením okresov Poprad, Kežmarok, Levoča do Reštrikčného pásma II. (infikovaná zóna) upozorňujeme chovateľov ošípaných na dodržiavanie chovu.

Vakcinácia psov proti besnote 10.7.2021

Súkromný veterinárny lekár MVDr. Edina Lesňáková oznamuje, že dňa 10.7.2021, t.j. v sobotu v čase od 8:00 – 10:00 sa uskutoční vakcinácia psov proti besnote. Vakcinácia sa bude konať pri obecnom úrade.Vakcinovať sa môžu iba čipované zvieratá. V prípade záujmu, môže byť zviera začipované na mieste.Poplatok za očkovanie je 8 €, za čipovanie 13,50 €. Očkovanie a čipovanie si vyžaduje prítomnosť dospelej, zodpovednej osoby, ktorá musí mať pri sebe očkovací preukaz a svoj občiansky preukaz.

Odovzdávanie vozidla Iveco Daily pre obec Dlhé Stráže

V stredu 16. júna 2021 sa v Poprade uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily 70C15 určených pre mestá a obce Prešovského kraja. Slávnostný akt sa konal za prítomnosti prezidenta HaZZ plk. Ing. Pavla Mikulášeka, riaditeľa KR HaZZ v Prešove plk. Mgr. Petera Kovalíka a prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany Pavla Ceľucha.

Vozidlo určené pre Obec Dlhé Stráže prevzala starostka obce Bc. Zdena Jurčíková

Nová technika bude určená na ochranu životov, zdravia a majetku obyvateľov

Očkovanie COVID 19

Očkovanie na ochorenie COVID 19 sa v obci Dlhé Stráže uskutoční dňa 12.6.2021 od 8,00 do 10,00 hod. v Kultúrnom dome.

Očkovať sa budú nahlásení záujemcovia.

Bližšie informácie a tlačivá na vyplnenie každému záujemcovi doručíme osobne na adresu trvalého pobytu.